Celkem 0 položek
0 Kč

Truecam A5

TrueCam A5

 

 Obsah základního balení:

1x kamera do auta TrueCam A5, 1x přásavný držák, 1x držák 3M, 1x autonabíječka, 1x HDMI kabel, 1x USB kabel

 Natáčení ve FULL HD

 

Výstup videa i fotografií je pořizován ve FULL HD rozlišení 1080p, který je u této kamery do auta natolik kvalitní, že dokáže přesně zaostřit i v noci a za špatných světelných podmínek.

Díky tomu tedy nejen snadno přečtete libovolnou poznávací značku nebo rozpoznáte tvář člověka zachyceného na záznamu, ale zároveň si můžete natáčet kvalitní videa s vysokým rozlišením jen pro svou zábavu.

Nasedněte do auta, vyberte si zajímavou cestu a zcela bez práce si natočte krásné záběry z jízdy.

 GPS

 

TrueCam A5 je standardně vybavena GPS modulem. Kromě snímání polohy také měří a nahrává rychlost jízdy. Máte možnost si zvolit, jestli chcete rychlost zobrazovat na záznamu, což mohou využít zejména ti, kteří zaměstnávají řidiče. Nasnímané údaje si pak můžete pomocí aplikace přehrát na Google Maps.

V případě, že nemáte zájem, aby byla vaše rychlost na videu nebo fotografii nahrána, stačí tuto fuknci vypnout. Záznam o rychlosti a další GPS data se nahrávají na paměťovou kartu. Záleží pak už jen na vaší potřebě, jestli chcete, aby se tyto údaje zobrazovaly nebo ne.

Časová smyčka

 

TrueCam A5 nabízí velikou výhodu v tom, že může natáčet nepřetržitě. V případě zaplnění paměti začne palubní kamera přemazávat nejstarší nahraný záznam, takže nikdy nepřijdete o ty nejaktuálnější záběry.

Nemusíte se tedy nijak bát toho, že byste museli přerušit natáčení z důvodu přeplněné paměti. Navíc si můžete svá oblíbená videa a fotky jednoduše uzamknout a ochránit je tak před náhodným smazáním. Tyto uzamčené záběry se ukládají do zvláštní paměti, takže si bez práce vytvoříte vlastní galerii oblíbených záznamů, které si můžete později kdykoliv přehrát. Uzamknout záznam lze jak dodatečně, tak přímo při pořizování snímku.

G-senzor

 

Nebo také snímač přetížení, je senzor, který ve formě grafu zaznamenává směr jízdy ve třech prostorových osách a v případě, že do vašeho vozidla někdo vrazí, přesně zachytí, odkud náraz přišel. Tyto údaje si potom můžete prohlédnout v přehrávači GPS.

Navíc díky tomuto senzoru kamera pozná, že se s vaším autem něco děje a automaticky zamkne aktuální záběr, aby se nemohlo stát, že se záznam nárazu ztratí. Je to tedy maximálně praktická funkce i pro případ, kdy se nacházíte mimo svůj vůz. Na výběr máte několik stupňů citlivosti, od 2G (nejcitlivější) po 8G. Snížená citlivost se hodí například v případě, kdy jedete po nerovném povrchu. Kamera pak snímá jen větší nárazy a zanedbává otřesy způsobené hrubostí terénu.

Zamykání videa

 

V případě, že si chcete uchovat právě natočený záběr, stačí stisknout tlačítko zámku a záznam se uloží do zvláštní paměti, čímž zamezíte jeho přepsání jiným záznamem. Tlačítko lze použít kdykoliv, při prohlížení videogalerie nebo i v průběhu pořizování záznamu.

Takové video nebo fotku pak můžete zase kdykoliv odemknout a smazat ručně. Díky této funkci si můžete vytvářet archiv se svými oblíbenými videi a fotkami beze strachu, že o ně přijdete.

Je to další z vlastností kamery TrueCam A5, která vám umožní spojit zábavu z natáčení s bezpečnou jízdou autem.

Výměnné polarizační a UV filtry

 

Další z výhod palubní videokamry TrueCam A5 je možnost jednoduchého nasazení polarizačních filtrů nebo UV filtrů, které se připevňují na objektiv.

Tyto filtry vám pomohou vytvořit záznam s krásnými a přitom reálnými barvami a vyhnout se neblahým efektům vzniklým z oslnění. Díky nim také dosáhnete lepšího vykreslení oblohy na záznamu. Polarizační filtr odstraňuje odlesky, takže vaše záběry zbaví nechtěných světelných odrazů, především ale vyruší zobrazení čelního skla. UV filtr zvyšuje sytost a živost barev, ztmavuje oblohu a odstraňuje opar na vzdáleném obzoru.

České menu

 

Ovládací menu palubní kamery TrueCam A5 je kompletně v češtině, takže vás při její obsluze nečekají žádné překážky.

Samotné menu má snadno srozumitelnou strukturu, ve které se brzy zorientujete a najdete všechno, co potřebujete k tomu, abyste svou černou skříňku mohli bez problémů ovládat a nastavit ji podle svých požadavků. Pro všechny případy je ke kameře také přibalen český návod.

V případě potřeby je zde i možnost volby jiného jazyka, konkrétně angličtiny, ruštiny, francouzštiny, polštiny a čínštiny.

LCD displej

 

Důležitou součást výbavy TrueCam A5 tvoří LCD displej, díky kterému si můžete nejen zkontrolovat záběr, jaký černá skříňka snímá, ale zároveň vám umožní pustit si záznam z kamery kdykoliv potřebujete, aniž byste se museli připojovat k PC nebo k jinému zařízení. Tato malá obrazovka vám tak poskytne i spoustu zábavy, když si například hned po dokončení zajímavé cesty s přáteli prohlížíte video, které jste cestou natočili.

Když nechcete, aby vás displej při jízdě jakkoliv rušil, stačí stisknout tlačítko pro vypínání a zapínání LCD displeje nebo v menu nastavit časový limit pro automatické vypínání.

Detekce pohybu

 

Vaše černá skříňka se automaticky zapne, když senzor zaregistruje pohyb, přičemž současně pořídí snímek. Díky tomu zachytí kohokoli, kdo by chtěl vaše auto poškodit nebo by v jeho okolí prováděl cokoli nebezpečného. V případě takové nehody pak máte v ruce jasný důkaz, ať už se jedná o zachycení podoby pachatele nebo o zdokumentování státní poznávací značky. Poté, co se k vozu vrátíte, stačí si prohlédnout poslední fotografie, abyste zjistili, jestli se po dobu vaší nepřítomnosti něco dělo.

Tato kamera do auta natáčí nepřetržitě a pomáhá tak chránit vaše vozidlo, ať už řídíte osobní automobil, nákladní automobil či autobus. Díky detektoru pohybu, který je do TrueCam A5 zabudovaný, nemusíte být pokaždé na blízku, abyste zachytili případného vandala nebo piráta silnic.

Noční režim

 

Abyste měli úplnou jistotu, že černá skříňka pořídí přehledný záběr bez ohledu na světelné podmínky, má kamera TrueCam A5 i funkci nočního režimu.

Natáčet nebo fotit v noci či za špatných světelných podmínek nepředstavuje žádný problém, na čemž má zásluhu perfektní kvalita záznamu s vysokým rozlišením, která v nabídce autokamer nemá konkurenci. Noční režim nemusí najít uplatnění jen při hlídání vozu, ale i k natočení nebo vyfocení působivých záběrů nočních tvorů v případě cesty do přírody.

Okamžité foto

 

 

Pokud se ocitnete v takové situaci, kdy chcete pořídit fotku opravdu rychle, poslední co potřebujete, je ztrácet čas přepínáním funkcí nebo otvíráním menu. Všichni jsme asi zažili případ, kdy nám unikla zajímavá fotografie jenom proto, že jsme museli aparát nejdříve připravit a když jsme tak učinili, bylo už pozdě. Proto je na kameře TrueCam A5 tlačítko, které stačí kdykoliv stisknout a kamera vyfotí aktuální záběr. Není tedy třeba nijak měnit nastavený režim. Použít tuto funkci můžete i během natáčení.Po vyfocení snímku si tak kamera i nadále pamatuje předchozí nastavení, vše samozřejmě v češtině.

Jednoduchá obsluha

 

Kamera TrueCam A5 je zcela nenáročná na obsluhu. Zapíná se sama při nastartování a přestane natáčet po vypnutí motoru. Kameru stačí napoprvé nastavit podle vaší potřeby a pak už se o ní nemusíte starat. To ocení i ti lidé, kteří nejsou zrovna milovníky techniky.

Když chcete v nastavení černé skříňky něco změnit, použijete přehledné a intuitivní menu, díky kterému si s kamerou TrueCam A5 bez problémů poradí uživatelé všech generací bez ohledu na technické znalosti.

Vypnutí LCD displeje

 
Černá skříňka TrueCam A5 nabízí praktická tlačítka, šetřící nejen čas, ale i vaši trpělivost. Jako řidiči jistě uvítáte i tlačítko na vypínání či zapínání LCD displeje pro případ, že by vás za jízdy rušil nebo oslňoval. Vypnout displej je možné jak ručně, tak pomocí nastavení časového limitu, po jehož uplynutí se displej sám přepne do úsporného režimu.

Vypínač zvuku

 
Kromě praktických tlačítek na vypínání LCD displeje nebo okamžité focení, obsahuje TrueCam A5 i praktické tlačítko na vypínání a zapínání zvuku. Týká se to jak režimu přehrávání, tak režimu záznamu. Záleží tedy jen na vás, jestli chcete nahrávat se zvukem nebo bez zvuku.

Snadná montáž

 
Palubní kamera TrueCam A5 nabízí hned dva druhy držáků na sklo. Jeden je odnímatelný a vhodný pro libovolné přemísťování, druhý sestává z permanentní samolepící komponenty 3M a nástavce, díky kterémue se samotná kamera dá snadno vysouvat. Díky nástavci také můžete kameru ve voze pohodlně napájet.

Kontrola jasu

 
Abyste se mohli vypořádat se světelnými podmínkami, můžete si v menu zvolit úroveň expoziční hodnoty, neboli EV. Palubní kamera TrueCam A5 nabízí několik stupňů jasu. Po ručním zvolení stupně jasu na LCD displeji ihned poznáte, jestli vám úroveň jasu vyhovuje nebo jestli potřebuje ještě upřesnit.

Zobrazení jména řidiče

 
Toto je obzvlášť praktická funkce, zejména v případě, kdy vaše firemní auto používá více řidičů. Do paměti kamery lze zadat jméno každého z nich, takže v případě jakýchkoliv komplikací můžete dotyčného řidiče bez problémů identifikovat. Pokud je tato funkce zapnutá, zobrazuje se pak jméno řidiče přímo v záznamu.

180° otočení obrazu

 
Palubní kamera TrueCam A5 se přizpůsobí tomu, kam ji umístíte. Můžete ji tedy ve svém voze připevnit i vzhůru nohama. Když si zvolíte režim otočení o 180°, obrátí se analogicky obraz i menu a vše, co se na displeji zobrazuje, uvidíte standardním způsobem. Stejně tak se i video nebo fotka nahraje ve správné orientaci.

IR přisvícení

 
Pro natáčení nebo focení ve tmě je autokamera TrueCam A5 vybavena infračerveným zdrojem světla, který funguje jako pomocné přisvícení. Jedná se tak o velice důležitou pomůcku, která je vhodná hlavně pro dokumentaci při nehodě za nočního provozu, kdy kameru sundáte ze skla a používáte jako klasickou digitální kameru k nafocení škody a případného dalšího průkazného materiálu.

Podsvícení tlačítek

 
Kamera TrueCam A5 vidí dobře i v noci, bohužel to samé nemůžeme říct o lidech. Abyste ani za tmy neměli problémy s ovládáním své černé skříňky, jsou všechna tlačítka podsvícena. Díky tomu nemáte potřebu používat jiný zdroj světla, když chcete kameru ovládat nebo měnit nastavení. V případě, že podsvícená tlačítka mít nechcete, lze tuto funkci snadno vypnout, stejně jako se dá vypnout i LCD displej.

Volitelné zobrazení rychlosti

 
Jedním z volitelných prvků kamery TrueCam A5 je možnost zvolit si, jestli se má na displeji zobrazovat vaše rychlost, nebo ne. Záleží už jen na vašich potřebách, pro jakou možnost se rozhodnete.

Volitelné zobrazení polohy

 
GPS modul mimo jiné umožňuje i volbu zobrazení polohy vozu. V případě, že nechcete, aby byla vaše poloha na záznamu vidět, stačí tuto funkci na kameře deaktivovat.

Spolupráce s Google Maps

 
Palubní kamera TrueCam A5 využívá pro uživatelsky přívětivé chování GPS služby aplikaci Google Maps, díky čemuž pohodlně získáte přehled o průběhu své cesty. V případě častějších cest na větší vzálenost si na základě záznamu uděláte dobrou představu o rychlosti a délce jednotlivých tras a snadno se pak rozhodnete pro tu nejefektivnější.

Softwarová aplikace

 
V modelu TrueCam A5 je nainstalovaná softwarová aplikace, kde si na jedné obrazovce zobrazíte video, Google mapu a graf rychlosti. Díky G-senzoru se v této aplikaci zároveň zobzrazí i záznam pohybu gravitace, kterou snímá G-senzor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

//rychlydotaz
//video