Celkem 0 položek
0 Kč

AUTOCHLADNIČKY PŘENOSNÉ

Přenosné lednice na 12V, 24V nebo 230V jsou skvělým řešením pro ty, kteří potřebují udržet potraviny a nápoje chladné na cestách, v kempech nebo na výletech. Existují různé druhy přenosných chladniček, včetně kompresorových autochladniček


Přenosné lednice můžete v případě potřeby z vozu vyndat a přenést je kam potřebujete, třeba do chaty, kde budete na dovolené. Jsou vhodné do vozů s vyjímatelnými vestavbami, expedičních, osobních i pracovních aut, kamionů aj. Využití najdou ale i v obytných vozech s pevnými vestavbami v případě, že do nich nechcete nebo nemůžete umístit vestavnou chladničku.

Mezi dva nejpoužívanější typy autochladniček patří termoelektrické chladicí boxy, které fungují na principu relativní regulace vnitřní teploty v závislosti na vnější teplotě. Dokáží potraviny zahřát i zchladit o +/-30°C. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena, menší rozměry a hmotnost. Jsou určeny pro nenáročné uživatele.

Dalším typem jsou kompresorové autolednice, které již mají efektivní princip chlazení a dokáží chladit na nastavenou teplotu.

Kompresorové autolednice

Tento typ autochladničky využívá stejný systém chlazení jako běžné domácí lednice. Mají plynulou regulaci teploty. Když kompresor nachladí, vypne se a sepne, až je zase potřeba chladit. Ke kladům patří vysoký výkon, díky kterému mohou spolehlivě fungovat i při velmi vysokých teplotách a nízká spotřeba elektřiny. Chladí na nastavenou teplotu a dokáží bez potíží i mrazit.

Přenosné kompresorové autochladničky jsou obvykle výkonnější a mohou udržovat nižší teplotu než termoelektrické chladničky. Mohou být napájeny buď přímo z baterie vozidla (mohou tak vydržet v provozu i několik dní), nebo z elektrické sítě. Ideální jsou do elektricky soběstačných vozidel se solárním systémem, i na víkendový provoz z baterie. Některé přenosné kompresorové autochladničky jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči otřesům a vibracím, což je důležité při použití v autech a v kamionech.

Výhody přenosných kompresorových autochladniček

  • Úsporný provoz na 12/24V a nízká spotřeba
  • Termostat - chladí na teplotu, kterou si nastavíte v bez ohledu na okolní teplotu
  • Výkon - rychlost chlazení
  • Většina kompresorových chladniček i mrazí
  • Nízké nároky na údržbu
  • Efektivní princip chlazení, pokud nejede kompresor, lednička nespotřebovává žádnou energii
  • Jednoduché napájení, lze napájet na 12V, 24V a 230V
  • Dlouhá životnost, zvládnou fungovat v denním režimu mnoho let